fbpx
Twoje wyniki wyszukiwania

Co wpływa na cenę nieruchomości?

Opublikowano przez Piotr Sz 2 grudnia, 2022

Ceny nieruchomości – od czego zależą?

Potencjalni nabywcy często nie wiedzą, czym pokierowana jest wartość mieszkania czy domu. W tym poście rozjaśnimy nieco czynniki decydujące o rynkowej wartości ?

? Lokalizacja

Kluczowym jest miejsce, w którym znajduje się nieruchomość. W centrum większych miast najbardziej atrakcyjne są dzielnice śródmiasta i starego miasta. W przypadku Trójmiasta duże znaczenie ma także odległość do morza. Szukając nieruchomosci w tych okolicach, należy przygotować się na duży skok ceny w porównaniu z przedmieściami.

? Piętro (w przypadku mieszkań)

Duże dysproporcje cenowe występują nawet na tej samej ulicy. W nowych budynkach, mieszkania na ostatnich kondygnacjach lub partery z ogródkami są wyceniane drożej. Odpowiada za to lepsze nasłonecznienie, mniejszy hałas, a także widok i większa prywatność.

? Stan nieruchomości

Oczywiście jednym z głównych czynników jest technologia, w której zbudowany jest budynek oraz jego stan techniczny. Mieszkania w nowym budownictwie lub generalnie wyremontowane domy będą znacznie droższe, niż starsze nieruchomości do odnowienia.

? Dodatkowe atuty

Cena nieruchomości wzrasta, jeżeli wyposażona jest w balkon czy taras lub wspomniany wcześniej widok na morze. Ogrody, komórki lokatorskie i garaże także uatrakcyjniają ofertę.

? Na cenę nieruchomości wpływa naprawdę wiele czynników – te wyżej wymienione, to tylko niektóre z nich. Aby prawidłowo wycenić mieszkanie lub dom i nie przepłacić za nowe lokum, potrzebna jest znajomość obecnych trendów i zdolność łączenia wszystkich zalet i wad nieruchomości.

Właśnie dlatego agenci są bardzo często proszeni przez klientów o przybliżenie ceny, którą można uzyskać przy sprzedaży ?

??‍? Dla naszych pośredników nie ma rzeczy niemożliwych – zawsze zadbają o to, aby wynik transakcji zadowolił obie strony!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

  • Zaawansowane szukanie

    Więcej opcji wyszukiwania

Porównaj oferty