fbpx
Twoje wyniki wyszukiwania

Zrób wrażenie na kupującym twoją nieruchomość

Opublikowano przez Piotr Sz 9 grudnia, 2022

Sprzedaż nieruchomości to zwykle wielki przełom w życiu jej właściciela. Chcemy, żeby proces ten był maksymalnie efektywny. Punktem wyjścia jest perfekcyjnie przygotowana prezentacja nieruchomości. Krok milowy w tym zakresie zrobiła agencja Stalko Nieruchomości, która w cenie obsługi może przygotować prezentację filmową o jakości, która jeszcze nie jest znana na polskim rynku.

Dynamiczne zmiany jakie zachodzą na rynku nieruchomości w ciągu ostatniej dekady dotyczą także profesjonalnego przygotowania prezentacji nieruchomości przeznaczonej na sprzedaż. Tak jak marne szanse na wynajem ma mieszkanie z niewyremontowaną łazienką i meblami „po babci”, tak trudno sprzedać będzie dom czy mieszkanie, które ma mało zachęcającą prezentację.

– Oferty sprzedaży nieruchomości ze zdjęciami zrobionymi w nieposprzątanym mieszkaniu, telefonem, bez kadrowania to wciąż częsty widok w serwisach ogłoszeniowych. Właściciele takich nieruchomości potem dziwią się, że ich dobrze zlokalizowane mieszkanie czy dom, z dobrym rozkładem i ładnym ogrodem nie znajduje kupca całymi miesiącami. Takie mieszkania po prostu nie budzą zainteresowania potencjalnych klientów. Taki standard jest już dzisiaj po prostu nie do przyjęcia – mówi Karolina Kaczmarek ze Stalko Nieruchomości.

Poczuć się jak we własnym domu

Ogłoszenie, które ma przyciągnąć do nieruchomości klienta musi prezentować wnętrze, do którego chce się wejść, rozgościć i zamieszkać od zaraz.

– Rynek jest coraz bardziej wymagający, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Kupujący umawiać się będą na prezentacje tylko tych nieruchomości, które naprawdę ich zainteresują. Tymczasem zdjęcia prezentują płaski, statyczny obrazek. Oko kamery również jest płaskie, ale obraz jest dynamiczny – podobny do tego co możemy zobaczyć własnymi oczami – tłumaczy Karolina Kaczmarek.

To powoduje, że już na etapie przeglądania ofert większe zainteresowanie wzbudzają nieruchomości, które do ich zakupu zapraszają filmem. Ważna jest jednak jakość tego filmu. Agenci z firmy Stalko Nieruchomości podkreślają, że są pierwszą firmą na polskim rynku nieruchomości, która wprowadza tak wysoki standard prezentacji.

Jakość od razu robi wrażenie

Oczywiście film jako taki w prezentacji nieruchomości nie jest żadnym odkryciem. Na rynku były już różne pomysły na taką formułę: ujęcia z drona, na których nie widać wyraźnie samej nieruchomości ani jej wnętrz, przegadane prezentacje z opowieściami w tle o tym co widać na filmie albo okraszone nieadekwatnymi podkładami muzycznymi…

– Przygotowanie naprawdę profesjonalnej prezentacji filmowej jest dużo trudniejsze niż zrobienie zdjęć, bo niczego nie da się ukryć. Kamera niczego nie wybacza. W naszych filmach dla zachowania skali i pokazania jak we wnętrzu się funkcjonuje zawsze pojawia się przykładowa osoba. Film nagrywa i montuje doświadczony operator, nie ma mowy o amatorszczyźnie – opowiada Karolina Kaczmarek.

Taka dynamiczna prezentacja oferty to także oszczędność czasu dla wszystkich potencjalnych stron transakcji: klient może realnie ocenić czy jest zainteresowany nieruchomością, a jej prezentacje prowadzone są tylko dla osób, które naprawdę są zainteresowane zakupem.

– Kiedy zamieściliśmy prezentację domu w Gdyni Chwarznie, który oferowany jest za 1,69 mln zł, tego samego dnia odebrałam kilkanaście telefonów z pytaniami o tę nieruchomość, z czego pięć zakończyło się prezentacjami. To dużo – wyjaśnia Karolina Kaczmarek.

Klienci są zachwyceni prezentacją

Oferta przygotowania profesjonalnych filmów do oferty o sprzedaży nieruchomości przez Stalko Nieruchomości kierowana jest do właścicieli domów jednorodzinnych, apartamentów, dworków, hoteli, pensjonatów. Wliczona jest w prowizję od sprzedaży.

Klienci, którzy mieli okazję zobaczyć pierwsze prezentacje potwierdzają, że filmy robią wspaniałe wrażenie. Do Stalko Nieruchomości spłynęły pozytywne opinie.

– Powiem szczerze: to jest petarda! Świetna formuła i bardzo dobry materiał marketingowy. Takiej innowacji nie widziałem jeszcze na rynku polskim – napisał pan Radek.

Z kolei pani Alina, która poszukuje nieruchomości w Trójmieście zapytana czy podoba jej się taki film oceniła:

– To bardzo fajna forma prezentacji, bez silenia się na zareklamowanie wszystkich atutów nieruchomości, czyli bez zbędnego gadania… Fajnie to się ogląda, film jest dynamiczny, dobrze zmontowany, dużo na nim widać tych rzeczy, które chce się faktycznie zobaczyć.

Profesjonalne przygotowanie wnętrza

Prawdziwie profesjonalna prezentacja filmowa nie może powstać bez wcześniejszego odpowiedniego przygotowania wnętrza – im więcej osób uda się zainteresować nieruchomością, tym więcej będzie prezentacji, a co za tym idzie szybciej znajdzie ona nabywcę.

– Szansę na szybką i zyskowną sprzedaż ma mieszkanie lub dom, który prezentuje się tak, że chciałoby się w nim od razu zamieszkać – tłumaczy Asia Wojtulska, homestagerka z Home Staging by Asia Wojtulska, która na stałe współpracuje ze Stalko Nieruchomości. – Taki też jest cel home stagingu: wnętrze ma być perfekcyjne. Przede wszystkim atrakcyjne, odpersonalizowane i przyjazne dla potencjalnego nabywcy. W dzisiejszych czasach w zasadzie nie ma już efektywnej, czyli naprawdę szybkiej i zyskownej, sprzedaży nieruchomości bez home stagingu.

Właśnie w ten sposób są przygotowywane najpierw do wykonania prezentacji filmowej, a potem prezentacji klientowi wnętrza, których sprzedażą zajmuje się Stalko Nieruchomości. Wprowadzone zmiany oraz dekoracje pozostają w nieruchomości do czasu jej sprzedaży, aby zapewnić, że kupujący zobaczy w rzeczywistości dokładnie takie samo wnętrze, jakie widział na filmie.

– Takie zasady zawsze stosuję we współpracy ze Stalko Nieruchomości – mówi Asia Wojtulska. – Biuro nieruchomości i homestagerka to duet, który gra do jednej bramki i ma jeden cel: zapewnić właścicielowi nieruchomości zyskowną sprzedaż.

To jakie prace trzeba wykonać wiadomo już po pierwszej konsultacji z homestagerka. Zaczyna się je od usunięcia małych usterek, konieczne jest generalne sprzątanie, czasem nawet przemalowanie ścian na neutralne kolory. Właściciele, którzy użytkownikami nieruchomości są od lat zwykle już nie zauważają jej mankamentów. Finalna stylizacja wydobywa z niej potencjał, który dla właścicieli często nie jest widoczny.

– Nie chodzi o kosztowne prace, bo nakłady muszą być wyważone w stosunku do zysków. Ale finalny efekt musi być spektakularny. Obecnie tylko takie nieruchomości mają szansę na zyskowną sprzedaż. Aby pomóc właścicielom przygotować ich nieruchomości stworzyłam kilkanaście gotowych zestawów dekoracji. Są to tzw. „zestawy na już”, które zostały wymyślone specjalnie na potrzeby biur nieruchomości. To szybki i budżetowy sposób na stylizację domu czy mieszkania. Przy ich pomocy przygotowanie nieruchomości do sprzedaży trwa nie dłużej niż 24 godziny, a przecież w pracy biura nieruchomości szybkość ma kluczowe znaczenie – opowiada Asia Wojtulska.

Czytaj więcej na: https://dom.trojmiasto.pl/Jak-sprzedac-nieruchomosc-Zrob-film-n167689.html

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

  • Zaawansowane szukanie

    Więcej opcji wyszukiwania

Porównaj oferty